środa, 11 listopada 2015

Z cyklu... "Co można znaleźć w naszej karetce?"


Mankiet do szybkich przetoczeń - infusor płynowy


Co to jest?
Prostej konstrukcji mankiet napełniany powietrzem z dołączonym manometrem. Urządzenie służy do przetaczania w szybkim tempie płynów infuzyjnych (kroplówek). Umożliwia przetaczanie bez konieczności powieszenia kroplówki nad pacjentem. Stosowany w warunkach ratownictwa medycznego, oddziałów ratunkowych, bloków operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii.

fot.1 Infusor z podłączonym zestawem płynowym.

Kiedy go używamy?
Urządzenie stosujemy u pacjentów z niskim ciśnieniem krwi celem szybkiego uzupełnienia niedoborów płynów i podniesienia ciśnienia tętniczego krwi. Najczęściej wykorzystywany u osób po urazach, z intensywnym krwawieniem. Wykorzystywany również podczas resuscytacji.

Największe zalety:

- mały, lekki i poręczny;
- łatwy do szybkiej dezynfekcji;
- umożliwia przetaczanie płynów w miejscach nie przystosowanych do powieszenia kroplówki np. samochód z uwięzionym poszkodowanym oczekującym na uwolnienie przez straż pożarną.

Wady:
Brak:)

Urządzenie jest na wyposażeniu każdego ambulansu medycznego firmy Live-Med.

 fot.2 Zestaw płynowy przygotowany do podłączenia z infusorem.

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. W wyposażeniu szpitali oraz przychodni nie powinno zabraknąć różnego rodzaju środków czystości. Do takie grupy produktów zalicza się też neutralizatory zapachowe https://neutralizatoryzapachu.pl/6-medycyna. Takie preparaty służą do usuwania nie pożądanych zapachów z pomieszczeń szpitalnych. Często pacjenci przebywają w szpitalach wiele dni i trzeba im zapewnić jak najlepszej jakości powietrze, które ma wpływ na ich dobre samopoczucie.

    OdpowiedzUsuń